Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Wejherowie czekają dalsze prace remontowe

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-02-19 11:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Wejherowie czekają dalsze prace remontowe
fot. Antekbojar, lic. CC0 Wikimedia commons
W 2014 r. PKP SA zakończyły remont wnętrza blisko 150-letniego wejherowskiego dworca. Teraz kolejarze szykują dalszą część modernizacji, która obejmie również otoczenie obiektu. – Prace nad dokumentacją powinny zakończyć się jeszcze w tym roku – informuje Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA. Dworzec odzyska m.in. ceglaną elewację, która zostanie oczyszczona z farby.

Poprzedni remont, obejmujący wnętrze dworca w Wejherowie, zakończył się w 2014 r. – Wśród prac wykonanych do tej pory na dworcu w Wejherowie warto wskazać m.in. na odnowienie poczekalni, naprawę tynków, obniżenie sufitu, wymianę instalacji elektrycznej, wykonanie nowego oświetlenia wewnątrz dworca i nowego nagłośnienia, wymianę drzwi oraz okienek kasowych wraz z parapetami. Okienka zostały również obniżone dla potrzeb osób niepełnosprawnych – wylicza Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA.

To nie koniec działań modernizacyjnych związanych z wejherowskim dworcem. – W budynku wymienione zostaną instalacje, a także pokrycie dachowe, stolarka okienna i drzwiowa. Wykonany zostanie monitoring. Planowane jest także oczyszczenie cegły elewacyjnej i konserwacja detali architektonicznych – informuje Dąbek. Cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a dodatkowo w środku pojawi się pomieszczenie dla opiekuna z dzieckiem.

Poddasze, zgodnie z listem intencyjnym podpisanym w zeszłym roku, zostanie zagospodarowane przez samorząd. Przewidziano tutaj działalność kulturalną i edukacyjną. Powstać mają przestrzeń wystawiennicza, miejsce spotkań oraz sala konferencyjna.

Teraz prace obejmą również jego otoczenie. – W ramach planowanej modernizacji dworzec i plac przydworcowy zostaną przebudowane – informuje Aleksandra Dąbek. Powstaną m.in. miejsca parkingowe i wiata ze stojakami rowerowymi.

Kiedy można spodziewać się prac? – Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Prace nad dokumentacją powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Po ich sfinalizowaniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych – dodaje Aleksandra Dąbek.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza budowa dworca w Puławach

Przestrzeń

Rusza budowa dworca w Puławach

Witold Urbanowicz 08 kwietnia 2016

Kilkadziesiąt dworców do zburzenia

Przestrzeń

Kilkadziesiąt dworców do zburzenia

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS