Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Starogardzie Gdańskim i jego otoczenie zmienią się nie do poznania

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-23 12:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Starogardzie Gdańskim i jego otoczenie zmienią się nie do poznania
mat. prasowe
Starogard Gdański podpisał umowę ze Strabagiem na przebudowę dworca kolejowego oraz okolic alei Wojska Polskiego. Mieszkańcy zyskają atrakcyjną przestrzeń z deptakiem. Prace mają rozpocząć się już w marcu i potrwać do sierpnia 2018 r.

Starogard Gdański podpisał 20 lutego umowę ze spółką Strabag na prace związane z budową i skomunikowaniem węzła integracyjnego przy dworcu. Zakres prac obejmuje przebudowę zabytkowego zespołu budynków dworca kolejowego wraz z jego zagospodarowaniem, system informacji pasażerskiej, a także rozbudowę układu drogowego ze zmianą oblicza ulic.

Inwestycja obejmie ulice Gdańską, Małgorzaty Hillar, Kolejową, Nowoprojektowaną, Al. Wojska Polskiego wraz z niezbędną infrastrukturą, w tym budowę miejsc postojowych i parkingowych oraz zatok parkingowych typu Kiss&Ride, Bike&Ride i Park&Ride. Modernizacji zostaną poddane wszystkie sieci – kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociąg i gazociąg oraz sieć elektryczna i teletechniczna.


wiz. UM Starogard Gdański

Jak informuje Urząd, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego powstanie dworzec autobusowy oraz parkingi. Pojawią się stojaki dla rowerów, strefa dla taksówkarzy i nowe przystanki dla autobusów komunikacji miejskiej. Najwięcej zyskają mieszkańcy alei Wojska Polskiego – najstarszy deptak w mieście zostanie kompleksowo przebudowany.

Wartość umowy wynosi 24,4 mln zł. Jak zapowiada wykonawca, prace rozpoczną się jeszcze w marcu, po przekazaniu placu budowy przez inwestora. Zakończenie przebudowy dworca planowane jest na wiosnę 2018 r., a całej inwestycji na sierpień 2018 r.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Postulaty ws. poznańskiego dworca u ministra Adamczyka

Przestrzeń

Postulaty ws. poznańskiego dworca u ministra Adamczyka

Witold Urbanowicz 08 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS