Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Debata Kolej na Służewiec. Pociągiem do biura

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-01-09 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Debata Kolej na Służewiec. Pociągiem do biura
fot. Martyn Janduła
Metro i kolej od lat są podstawowym środkiem komunikacji do tak popularnych dzielnic biznesowych jak Canary Wharf w Londynie, amsterdamskiej Zuidas czy paryskiej La Defense. Jak potencjał rozwoju w zakresie transportu szynowego wykorzysta warszawski Służewiec, do którego codziennie dojeżdża 100 tysięcy osób? Kiedy ruszy tramwaj, łączący zagłębie biurowe ze stacją metra Wilanowska, czy zwiększy się częstotliwość kursów pociągów? Stowarzyszenie #Lepszy Służewiec i Zespół Doradców Gospodarczych TOR zapraszają do udziału w debacie „Transport szynowy na Służewcu”, która odbędzie się 11 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w Domu Kultury Kadr przy ul. Gintrowskiego 32 (d. Rzymowskiego) w Warszawie. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Transport–Publiczny.pl.

Najbliższe kilkanaście miesięcy będzie kluczowych dla Służewca pod kątem nowej infrastruktury dla samochodów – w kolejną fazę wchodzi remont ul. Marynarskiej, planowane jest rozpoczęcie budowy połączenia ul. Woronicza z ul. Żwirki i Wigury oraz przedłużenie ul. Suwak, a miasto rozważa realizację wniosków z najnowszego Studium Obsługi Komunikacyjnej dla Rejonu Służewca – np. wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania czy ulic jednokierunkowych w obszarze Konstruktorska – Domaniewska.

– Kolejnym niezbędnym krokiem jest rozwój infrastruktury szynowej. Służewiec jest już otoczony przez kolej, metro i tramwaje, ale infrastruktura ta mogłaby być wykorzystana znacznie lepiej. Czeka na to 100 tysięcy pracowników i coraz więcej mieszkańców, którzy w najbliższym czasie wprowadzą się do kilku tysięcy nowo oddawanych mieszkań – mówi Karina Koziej, prezes zarządu Stowarzyszenia #Lepszy Służewiec. – Warszawa powinna czerpać ze sprawdzonych wzorców – w Canary Wharf czy w Amstel III inwestycje w transport szynowy dalece wykraczają poza funkcję komunikacyjną. W ramach modernizacji londyńskiej stacji, która będzie oddana do użytku w grudniu zaplanowano wielki ogród na dachu dla wszystkich pasażerów, a stacja kolei w Amsterdamie pełnić będzie dodatkową funkcję pawilonu informacyjnego i integrującego użytkowników. Służewiec pilnie potrzebuje spójnego programu rozwoju transportu kolejowego – dodaje Karina Koziej.

Podczas debaty „Transport szynowy na Służewcu” uczestnicy będą rozmawiać m.in. o zwiększeniu częstotliwości kursowania pociągów na linii do Piaseczna, poprawie dostępności stacji, budowie linii tramwajowej z Metra Wilanowska na Służewiec, powrocie tramwajów na ul. Marynarską, potrzebie realizacji parkingów P&R i integracji wszystkich środków transportu. W debacie udział wezmą: Bogdan Olesiński, Burmistrz Dzielnicy Mokotów; Mieczysław Reksnis, Dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu; Sławomir Monkiewicz, Naczelnik Wydziału Analiz Transportowych, PKP PLK; Artur Zając i Jakub Zachor z Zarządu Transportu Miejskiego a także przedstawiciel biura Strategii Systemu Tramwajowego w spółce Tramwaje Warszawskie oraz Karina Koziej, prezes Stowarzyszenia #Lepszy Służewiec. Debata jest otwarta dla publiczności.

Bieżące informacje znajdują się tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5