Partnerzy serwisu:
Mobilność

Czym na lotnisko w Modlinie? Przetarg Kolei Mazowieckich

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-01-13 15:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Czym na lotnisko w Modlinie? Przetarg Kolei Mazowieckich
PKS Grodzisk Mazowiecki woził dojeżdżających na lotnisko autobusem VDL Citeafot. Michał Szymajda
PKS Grodzisk Mazowiecki, który do tej pory woził pasażerów między stacją kolejową w Modlinie a lotniskiem, już tego nie robi. Teraz awaryjnie, do czasu wyboru nowego przewoźnika, kursuje tam Polonus. Koleje Mazowieckie rozpisały przetarg na tę usługę.

Teoretycznie na lotnisko w Modlinie można dojechać koleją, co byłoby rozwiązaniem bardzo wygodnym, gdyby nie praktyka. Tak naprawdę stacja kolejowa w Modlinie jest oddalona od lotniska, a pasażerowie, którzy kupią specjalny bilet lotniskowy, po wyjściu z pociągu przesiadają się do podstawionego przez KM autobusu. Nie jest to rozwiązanie wygodne. Wielu pasażerów decyduje się na dojazd na lotnisko autobusami prywatnych przewoźników, kursującymi z centrum Warszawy lub z węzła przesiadkowego przy najbardziej wysuniętej na północ stacji metra Młociny.

Do tej pory autobusową usługę dla Kolei Mazowieckich realizował PKS Grodzisk, ale z usług tej firmy zrezygnowano. W ogłoszonym w środę przetargu KM szuka nowego przewoźnika, który zapewni obsługę odcinka co najmniej trzema (plus jednym awaryjnym) 12-metrowymi niskopodłogowymi autobusami. Kontrakt przewidziano na dwa lata. Oferty zostaną otwarte 20 lutego.

Żeby móc wozić pasażerów, trzeba dysponować autobusami wyprodukowanymi najwcześniej w 2010 r., które pomieszczą co najmniej 70 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących. Muszą spełniać normę emisji spalin Euro 5. Muszą posiadać troje dwuskrzydłowych drzwi. Nie mogą to być pojazdy typu SAM.

W 75 proc. o wyborze oferty zdecyduje cena (KM nie wskazały sumy, jaką chcą przeznaczyć na tę usługę). 15 proc. punktów będzie można otrzymać za ponadnormatywną liczbę miejsc dla pasażerów (wszystkie punkty w tym kryterium otrzymają autobusy mieszczące stu lub więcej podróżnych). Pozostałe 10 proc. punktów będzie do zdobycia za czas podstawienia autobusu rezerwowego (najlepiej w mniej niż godzinę).

Zgodnie z rozkładem autobusy mają kursować między stacją kolejową a lotniskiem między godzinami 4.20 – 24.00, zwykle trzy razy na godzinę.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Znaczenie P+R w liczbie pasażerów KM

Przestrzeń

Znaczenie P+R w liczbie pasażerów KM

Martyn Janduła 14 października 2016

Czy parkingi P+R są potrzebne?

Przestrzeń

Czy parkingi P+R są potrzebne?

Martyn Janduła 12 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS