Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Cztery oferty na przebudowę zajezdni w Opolu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-30 16:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Cztery oferty na przebudowę zajezdni w Opolu
fot. Pudelek (Marcin Szala), lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
MZK Opole otworzyło oferty w przetargu na kompleksową przebudowę swojej zajezdni autobusowej. Wpłynęły cztery oferty na kwoty od 31,8 mln zł do 44,9 mln zł brutto. Tylko jedna mieści się w założonym kosztorysie.

Przedmiotem przetargu prowadzonego przez MZK jest kompleksowa modernizacja zajezdni autobusowej. Projekt obejmuje m.in. stworzenie ciągu diagnostyczno-obsługowego (TCDO) do codziennej kontroli technicznej i obsługi eksploatacyjnej autobusów, w tym budowę hali z instalacją zapewniającą prawidłowe wykonywanie procesów obsługowo-kontrolnych. Przebudowana zostanie również stacja paliw. Zaplanowano także budowę instalacji sprężonego powietrza i wykonanie sieci sprężonego powietrza. O zakresie prac pisaliśmy tutaj.

W postępowaniu wpłynęły cztery oferty. Najtańszą złożyła firma Grupa Fewaterm z Gromnika z kwotą 31,8 mln zł brutto. Kolejne oferty wpłynęły od firm Adamietz ze Strzelec Opolskich na kwotę 35,1 mln zł brutto, Techbud z Opola za 41,8 mln zł brutto i PORR Polska Infastructure z Warszawy za 44,9 mln zł brutto. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia kwotę w wysokości 33,2 mln zł brutto, co oznacza, że tylko jedna propozycja mieści się w kosztorysie.

Cena decyduje o wyborze w 60%. Pozostałe kryteria nie będą miały jednak faktycznego wpływu na wybór. Jednym z kryteriów jest doświadczenie kierownika budowy (20%). Tutaj wszyscy zadeklarowali co najmniej dwie prawidłowo zrealizowane inwestycje, dzięki czemu otrzymają maksymalną liczbę punktów.

Ostatnim kryterium jest termin przebudowy hali technologicznego ciągu diagnostyczno-obsługowego (20%). Na realizację całego zadania do 34 miesięcy od daty przekazania placu budowy. Hala technologicznego ciągu diagnostyczno-obsługowego ma zostać przebudowana w okresie do 15 miesięcy, przy czym wszyscy startujący zadeklarowali, że są w stanie wykonać to zadanie w ciągu 12 miesięcy.

Teraz zamawiający musi ocenić oferty. W przypadku odrzucenia najtańszej oferty MZK będzie musiał podjąć decyzję o zwiększeniu środków bądź rozpisaniu nowego przetargu.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Opole zmodernizuje zajezdnię MZK

Przestrzeń

Opole zmodernizuje zajezdnię MZK

Witold Urbanowicz 28 grudnia 2016

Opolskie autobusy z dofinansowaniem

Komunikacja

Opolskie autobusy z dofinansowaniem

Martyn Janduła 20 grudnia 2016

Opole chce 56 nowych autobusów. W tym też hybrydy

Komunikacja

Opole chce 56 nowych autobusów. W tym też hybrydy

Martyn Janduła 18 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS