Partnerzy serwisu:
Komunikacja

20 nowych autobusów trafi do Szczecina

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-02 09:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

20 nowych autobusów trafi do Szczecina
fot. Bartłomiej Niedźwiecki, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Szczecin rozpisał przetarg na dostawę 20 nowych autobusów, w tym dziesięciu 12-metrowych oraz dziesięciu 18-metrowych. Pojazdy mają trafić do stolicy województwa zachodniopomorskiego do końca marca 2018 r.

Przedmiotem szczecińskiego zamówienia jest dostawa 20 nowych autobusów, w tym dziesięciu o długości 12-metrów i dziesięciu przegubowych o długości 18 metrów. Przewidziano też prawo opcji, umożliwiające rozszerzenie zamówienia. Pojazdy mają być fabrycznie nowe, pozbawione stopni w wejściach i wyposażone w klimatyzację. Więcej o specyfikacji zamówienia piszemy tutaj.

Termin składania ofert mija 8 lutego. Startujący muszą wykazać, że w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowali należycie minimum jedną dostawę co najmniej pięciu autobusów 12-metrowych oraz jedną dostawę minimum pięciu pojazdów 18-metrowych.

Zakończenie realizacji umowy określono na 30 marca 2018 r. Niedawno miasto podpisało umowę na dofinansowanie zakupu. Koszt inwestycji to ponad 35 mln zł, a dofinansowanie z RPO wyniesie 13,4 mln zł.  Pojazdy mają trafić do SPA Dąbie.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecińskie autobusy i pętla w Policach z dofinansowaniem

Prawo & Finanse

Szczecińskie autobusy i pętla w Policach z dofinansowaniem

Redakcja 27 grudnia 2016

Prezydent Opola: Mamy najtańszą komunikację miejską w Polsce

Komunikacja

Prezydent Opola: Mamy najtańszą komunikację miejską w Polsce

Martyn Janduła 22 grudnia 2016

Opolskie autobusy z dofinansowaniem

Komunikacja

Opolskie autobusy z dofinansowaniem

Martyn Janduła 20 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS