Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Citadis dla Tours: Zwierciadło miasta

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2013-05-28 09:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Citadis dla Tours: Zwierciadło miasta
Jakub Madrjas
Podczas kongresu UITP w Genewie Alstom zaprezentował tramwaj Citadis dla francuskiego Tours. Zwraca uwagę niezwykła estetyka taboru, który w zamyśle władz słynącego z kultury miasta ma sam być kolejnym dziełem sztuki.

Tours leży nad Loarą, w Regionie Centralnym. Nasze miasto jest w centrum bogatego w wartości kulturalne i historyczne regionu - mówił podczas prezentacji burmistrz Tours Jean Germain. Jak zaznaczył, władze miasta chcą, żeby będąca na ukończeniu pierwsza linia tramwajowa zmieniła funkcjonowanie całej aglomeracji. - Tramwaj to coś więcej niż transport - stwierdził.

Burmistrz podkreślał, że tramwaj ma wzbogacić estetykę miasta. - Nie tylko technologią muszą zajmować się specjaliści. Powinno to mieć też miejsce w estetyce. Dlatego do zaprojektowania tramwaju zaprosiliśmy czołowych artystów. To ewenement - uważa burmistrz. Rzeczywiście, tramwaj zwraca uwagę - kształtem i "lustrzaną" powłoką. - To ma być zwierciadło, w którym odbije się dziedzictwo miasta - mówili przedstawiciele producenta podczas prezentacji. Również wnętrze tramwaju jest nietypowe. Zamiast tradycyjnych foteli są tu kanapy obite miękkim materiałem. Oświetlenie wnętrza ma natomiast zmieniać się w zależności od pór roku - być cieplejsze latem i chłodniejsze zimą.

Tours zamówiło w październiku 2010 roku 21 Citadisów. Każdy będzie miał długość 43 metrów. Inauguracyjny przejazd na nowej linii ma się odbyć 21 sierpnia.


Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na tabor techniczny

Prawo & Finanse

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na tabor techniczny

Jakub Dybalski 28 sierpnia 2014

Powstaje bezpieczna sieć tramwajowa w Dubaju

Przestrzeń

Powstaje bezpieczna sieć tramwajowa w Dubaju

Łukasz Pastor 11 sierpnia 2014

Powstaje linia tramwajowa w algierskim mieście Satif

Komunikacja

Powstaje linia tramwajowa w algierskim mieście Satif

Łukasz Pastor, agenceecofin.com 22 maja 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS