Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Chiny z dużym kontraktem na pociągi metra dla Chicago

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2016-03-12 11:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Chiny z dużym kontraktem na pociągi metra dla Chicago
Graf. CTA
Chiński producent taboru kolejowego został wyłoniony jako dostawca 846 nowych wagonów, z których będą zestawione pociągi obsługujące metro w Chicago. Producent zbuduje wagony w specjalnie zbudowanym na potrzeby tego kontraktu zakładzie na terenie miasta.

Przetarg na dostawę pociągów wygrała chińska firma CSR, będąca spółką zależną kolejowego giganta - przedsiębiorstwa CRRC. Kontrakt o wartości 1,31 mld dolarów obejmuje dostawę 846 wagonów. Cena jest aż o 226 mln niższa od oferowanej przez konkurenta - firmę Bombardier, która w latach 2009 - 2015 dostarczyła ponad 700 wagonów - również do obsługi metra. Podstawowa część przyznanego kontraktu obejmuje wyprodukowanie 400 wagonów, z opcją na 446 kolejnych.

CSR zapłaci około 40 mln dolarów za wybudowanie fabryki, która zostanie zlokalizowana na południowym wschodzie Chicago. Znajdzie w niej zatrudnienie około 170 nowych pracowników.

Każdy wagon będzie przystosowany do eksploatacji przy prędkości 110 km/h i będzie miał długość 14,63 m. Zestawione składy będą wyposażone w system informacji pasażerskiej oraz oświetlenie LED. Pierwsze przedseryjne pociągi zostaną dostarczone w roku 2019, a na liniach pojawią się w roku 2020.

Dostawa wyprodukowanego przez Chińczyków taboru odmłodzi flotę metra w Chicago. Dzięki nowym pociągom średni wiek taboru wyniesie 11 lat (w roku 2011 wynosił 26 lat). Nowy tabor to także oszczędności na eksploatacji i utrzymaniu - nawet do 7 mln dolarów rocznie.

To pierwsze tak duże zamówienie realizowane przez chińską firmę. Otwiera ono chińskim producentom dostęp do amerykańskiego rynku. Wcześniej - w roku 2014 - firma CNR Changchun otrzymała zamówienie na 284 wagony metra dla Bostonu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Komunikacja

Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Aleksandra Dmochowska 11 kwietnia 2016

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Komunikacja

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Martyn Janduła 11 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS