Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Centrum przesiadkowe w Chorzowie już działa

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Kuś

Data publikacji:
2015-12-22 15:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Centrum przesiadkowe w Chorzowie już działa
fot. Tramwaje Śląskie
Od 21 grudnia działa centrum przesiadkowe na chorzowskim Rynku. Od tego dnia zawieszone zostały przystanki tymczasowe oraz oddany do ruchu został docelowy układ stanowisk centrum przesiadkowego.

Umowa na przebudowę układu komunikacyjnego na Rynku w Chorzowie została podpisana w 2014 r. Wykonawcą była spółka Balzola Polska. W ramach prac przebudowano torowisko tramwajowe oraz sieć trakcyjną i układy zasilania. Wybudowano przystanki przesiadkowe i zamontowano wiaty. Przebudowano chodniki, sieć wodociągową, gazową, kanalizacyjną, teletechniczną i elektroenergetyczną. Całkowicie przebudowano także sygnalizację świetlną.

Węzeł powstawał z problemami, bo tej jesieni przez miesiąc Tramwaje Śląskie spierały się z wykonawcą. Tramwajowa spółka miała wątpliwości co do jakości materiałów wykorzystanych do budowy węzła. Ostatecznie w listopadzie strony doszły do porozumienia, a Balzola zobowiązała się do monitorowania technicznego i ewentualnych napraw. Porozumienie było o tyle istotne, że większość środków na budowę (7,5 mln zł z 11,5 mln zł) pochodziła z funduszy unijnych, które trzeba rozliczyć do końca tego roku.

Tramwaje kursujące przez chorzowski Rynek będą zatrzymywać się na poszczególnych stanowiskach centrum przesiadkowe zgodnie z przyjętym modelem:

– stanowisko nr 1 – obsługa przez linie tramwajowe kursujące w kierunku Bytomia, tj. obecnie linie tramwajowe nr 6, 11, 19 i 33;
– stanowisko nr 2 – obsługa przez linie tramwajowe kursujące w kierunku Katowic, tj. obecnie linie tramwajowe nr 6, 11, 19 i 33;
– stanowisko nr 3 – obsługa przez linie tramwajowe kursujące w kierunku Chorzowa Batorego, tj. obecnie linia tramwajowa nr 20;
– stanowisko nr 4 – obsługa przez linie tramwajowe kursujące w kierunku Świętochłowic, tj. obecnie linie tramwajowe nr 9 i 17.


źródło: Tramwaje Śląskie

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Białystok. Dworzec PKS i stacja PKP do przebudowy

Przestrzeń

Białystok. Dworzec PKS i stacja PKP do przebudowy

Rafał Stawecki 11 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS