Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

CAF dostarczy pociągi dla metra w Neapolu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-06-23 12:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CAF dostarczy pociągi dla metra w Neapolu
metro w Rzymiefot. Mauritsvink, public domain
Neapol przyznał firmie CAF wstępne zamówienie w formie umowy ramowej na okres 6 lat, na dostawę 10 sześcioczłonowych składów dla 1. linii metra. Jest w niej opcja rozszerzenia zamówienia o dodatkowe 10 składów w okresie 6 lat. Projekt metra w Neapolu jest finansowany z funduszy publicznych w kwocie do 98 mln euro.

Neapol liczy 3 mln mieszkańców jest miastem o największej gęstości zaludnienia na południu Włoch. Miasto posiada dwie linie metra (1. i 6.), obsługiwane przez ANM (Azienda Napoletana Mobilità), spółkę publiczną będącą własnością Rady Miasta Neapolu.

Warto zaznaczyć że CAF jest głównym dostawcą składów metra dla stolicy Włoch. Od 2002 r., w różnych kontraktach do Rzymu trafiło 71 składów. Wszystkie do dziś wożą pasażerów. Współpracuje też z innymi włoskimi miastami. Dostarczył 12 ezt dla regionu Triest, gdzie łączą włoską część Alp z Austrią i Słowenią, oraz 5 ezt dla regionu Bari. W obu projektach pojazdy należały do platformy pociągów podmiejskich Civity. Należy też wspomnieć dostawę 8 szt dla linii regionalnych na Sardynii oraz kontrakt – wspólnie z mediolańskim metrem – na dostawę 250 wózków dla pojazdów, które jeżdżą w stolicy Lombardii.

Kontrakt dla Neapolu umacnia pozycję CAF na rynku europejskim. W tym roku hiszpański producent taboru zdobył już m.in. zamówienia w Wielkiej Brytanii – od Arrivy i First Group – na łączną sumę ponad 1 mld euro.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
UMWŁ planuje Łódzko-Warszawską Kolej Aglomeracyjną

Komunikacja

UMWŁ planuje Łódzko-Warszawską Kolej Aglomeracyjną

Kasper Fiszer 11 czerwca 2016

Gdańsk kupuje dwa krótkie autobusy

Prawo & Finanse

Gdańsk kupuje dwa krótkie autobusy

Jakub Dybalski 06 czerwca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS