Partnerzy serwisu:
Komunikacja

CAF dostarczy 26 tramwajów do Maryland w USA

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-07-19 08:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CAF dostarczy 26 tramwajów do Maryland w USA
mat. prasowe
Firma CAF wyprodukuje 26 pięcioczłonowych tramwajów (LRV) dla planowanej fioletowej linii w stanie Maryland na przedmieściach Waszyngtonu. Nowa trasa jest realizowana w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne (PPP). CAF dostarczy również sześć tramwajów dla Nowej Południowej Walii.

Najnowszy kontrakt hiszpańskiej firmy zakłada dostawę 26 pięcioczłonowych tramwajów dla planowanej linii w amerykańskim Maryland. Umowa zakłada też dostawę części zamiennych, specjalnych narzędzi do obsługi pojazdów oraz wyposażenia testowego. Kontrakt o wartości przekraczającej 200 milionów dolarów będzie realizowała firma CAF USA, która jest spółką zależną CAF. Pojazdy powstaną w zakładach w mieście Elmira w stanie Nowy Jork.

Tramwaje będą obsługiwać tzw. linię fioletową, która połączy miejscowość Bethesda w hrabstwie Montgomery z New Carrollton w hrabstwie Prince George. Na trasie o długości 16,2 mil zaplanowano w sumie 21 przystanków. Trasa zapewni skomunikowanie z czerwoną, pomarańczową i zieloną linią waszyngtońskiego metra, a także trasami MARC i AMTRAK. Przewozy pasażerskie mają ruszyć w 2022 r.

Linia fioletowa jest realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Projekt ten obejmuje zaprojektowanie, wybudowanie, obsługę i utrzymanie trasy, a jego wartość sięga 5,6 miliarda dolarów, z czego koszty budowy wynoszą 2 miliardy dolarów. CAF USA posiada 20% udziałów w spółce, która będzie zarządzać obsługą i utrzymaniem systemu lekkiej kolei przez okres 30 lat.

CAF jest silnie obecne na rynku amerykańskim. W Elmirze realizowano m.in. kontrakty na dostawę 96 składów metra dla Waszyngtonu, 40 lekkich pojazdów szynowych dla Sacramento, stolicy Kalifornii, 28 lekkich pojazdów szynowych dla operatora PAAC w Pitsburgu, a także modernizację 55 pojazdów dla tego przewoźnika. Z zakończonych projektów warto wspomnieć zakończenie dostaw lekkich pojazdów szynowych dla operatora Houston Metro oraz tramwajów dla miast Cincinnati i Kansas City. Aktualnie CAF produkuje 130 wagonów pasażerskich dla AMTRAK oraz lekkie pojazdy szynowe dla operatora tramwajowego MBTA w Bostonie.

Hiszpańska firma odnosi sukcesy także na innych kontynentach, w innych anglosaskich krajach. CAF zdobył też zamówienie od australijskiego operatora tramwajowego New South Wales (TfNSW) na dostawę 6 tramwajów w ramach platformy pojazdów Urbos. Pojazdy te będą wozić pasażerów na nowej linii tramwajowej, która zostanie zbudowana w australijskim mieście Newcastle. Dostawa planowana jest na rok 2018. Pojazdy te będą kontynuacją serii 12 pojazdów dostarczonych do nieodległego Sydney.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ekwador. CAF dostarczy 18 pociągów metra do Quito

Komunikacja

Ekwador. CAF dostarczy 18 pociągów metra do Quito

jd/inf. pras. 21 lipca 2016

CAF dostarczy pociągi dla metra w Neapolu

Prawo & Finanse

CAF dostarczy pociągi dla metra w Neapolu

Jakub Dybalski 23 czerwca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS