Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bytom: Tramwaj pojedzie do Miechowic?

Dalej Wstecz
Autor:

Anna Kostecka

Data publikacji:
2014-05-08 14:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bytom: Tramwaj pojedzie do Miechowic?
tramwaj w Bytomiufot. WU
Dzielnica Miechowice znajduje się w zachodniej części Bytomia. Tramwaje Śląskie chcą, aby w przyszłości do Miechowic kursowała linia tramwajowa nr 6. Jakie są szanse na realizację tego pomysłu?

- W pierwszej wersji projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej w perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 nie było zadania przedłużenia linii do Miechowic. Zadanie to pojawiło się w drugiej wersji projektu – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Obie wersje zostały zgłoszone do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Pierwszą zgłoszono za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, drugą natomiast za pośrednictwem Urzędu Miasta w Katowicach.- Liczymy, że otrzymamy dofinansowanie dla projektu uwzględniającego zadanie do Miechowic i do tego się przygotowujemy. Mamy nadzieję, że Urząd Marszałkowski zmieni jeszcze wersję projektu przesłaną do MIiR. Pierwszych decyzji w tej sprawie spodziewamy się na przełomie lipca i sierpnia – podkreśla Zowada.

Aktualnie w Bytomiu dobiega końca odbudowa linii nr 7 w ciągu ulic Świętochłowickiej i Łagiewnickiej. - Liczymy, że ruch tramwajów w tym miejscu uda się przywrócić jeszcze przed wakacjami. Jednocześnie rozpoczęły się prace w rejonie Zamłynia (skrzyżowanie ul. Łagiewnickiej z ul. Zabrzańską), a w dalszej kolejności gruntownie modernizowane będzie torowisko w ul. Jagiellońskiej i Karola Miarki – informuje rzecznik Tramwajów Śląskich. - Te ostatnie prace pochłoną niespełna 7 mln zł netto i zgodnie z zapisami umowy powinny się zakończyć pod koniec lipca br. – dodaje.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bytom: Plany miasta na nowy budżet UE – tramwaje do Miechowic?

Komunikacja

Bytom: Plany miasta na nowy budżet UE – tramwaje do Miechowic?

Paweł Rydzyński 30 czerwca 2014

Planują budowę linii tramwajowej do Ligoty. już od 110 lat

Przestrzeń

Planują budowę linii tramwajowej do Ligoty. już od 110 lat

Witold Urbanowicz 10 czerwca 2013

 

 

 

 

 

 

współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS