Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bydgoszcz z drogimi ofertami na remont torów na Wojska Polskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-09 15:07
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz z drogimi ofertami na remont torów na Wojska Polskiego
Węzeł Wojska Polskiego, Szpitalna, Szarych Szeregów, Bełzymat. ZDMiKP Bydgoszcz
ZDMiKP w Bydgoszczy otworzył przetarg na przebudowę trasy tramwajowej w ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do skrzyżowania ze Szpitalną i Szarych Szeregów. Wpłynęły trzy oferty, ale są one znacznie wyższe niż oczekiwała tego Bydgoszcz.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, jest przebudowa trasy tramwajowej w ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do skrzyżowania i rozjazdów u zbiegu Wojska Polskiego, Szpitalnej, Szarych Szeregów, Bełzy. Inwestycja realizowana będzie jako zadanie 2 projektu unijnego budowy trasy tramwajowej wzdłuż ul. Kujawskiej na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego.

Po przebudowie tramwaje z pętli Magnuszewska będą mogły wyjeżdżać w obie strony, także w kierunku ronda Kujawskiego. Na samej rozbudowanej pętli będą możliwe przesiadki do autobusów. Również w węźle Wojska Polskiego, Szpitalna, Szarych Szeregów, Bełzy pojawi się nowa dwustronna relacja skrętna między pętlami Magnuszewska i Glinki. W ciągu al. Wojska Polskiego powstaną dodatkowe, trzecie tory do skrętu.

Dzisiaj minął termin składania ofert. Najtańszą propozycję złożyło ZUE z Krakowa, które zaproponowało kwotę blisko 65 mln zł brutto. Konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia, Spaw-Tor i Progreg Budownictwo jest w stanie zrealizować inwestycję za 69,6 mln zł brutto. Najdroższa oferta wpłynęła od firmy Trakcja PRKiI, które wyceniło prace na 85,2 mln zł brutto. Wszystkie oferty przekraczają znacząco budżet, wyznaczony na kwotę 32,8 mln zł brutto.

Zamawiający musi teraz podjąć decyzję, czy zwiększyć środki na realizację inwestycji, czy też ogłosić nowy przetarg. Roboty budowlane na obszarze węzła rozjazdowego u zbiegu Szarych Szeregów, Bełzy i Szpitalnej mogą zostać rozpoczęte najwcześniej 1 lipca 2018 r. i zakończone najpóźniej do 18 maja 2019 r. W tym czasie ruch tramwajowy na obszarze węzła będzie całkowicie wstrzymany. Od 1 czerwca 2019 r. musi istnieć możliwość przejazdu tramwajów w kierunku pętli Kapuściska i Glinki. Zamówienie ma zostać wykonane w całości do 18 października 2019 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
NIK z wnioskiem do prokuratury ws. bydgoskich Swingów

Prawo & Finanse

NIK z wnioskiem do prokuratury ws. bydgoskich Swingów

Witold Urbanowicz 11 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5