Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Bydgoszcz rozpoczyna negocjacje z Pesą ws. dodatkowych tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-18 13:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz rozpoczyna negocjacje z Pesą ws. dodatkowych tramwajów
fot. Martyn Janduła
Bydgoszcz chce zwiększyć dostawy nowych tramwajów o trzy krótkie pojazdy. ZDMiKP jeszcze formalnie nie złożył dodatkowego zamówienia, tylko zaprosił Pesę do złożenia oferty – wartość zamówienia i czas dostaw mają być przedmiotem negocjacji.

Jak informowaliśmy, do europejskiego dziennika zamówień publicznych trafiło ogłoszenie o dostawie trzech dodatkowych krótkich tramwajów w ramach rozszerzenia podpisanej w marcu umowy obejmującej dostawy 18 tramwajów, w tym 15 długich i trzech krótkich. Wartość zamówienia wyceniono na 3,888 mln euro netto. Dodatkowe zamówienie miałoby zostać zrealizowane do 31 marca 2018 r.

Dzisiaj (18 lipca) Bydgoszcz sprecyzowała, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zaprosił bezpośrednio Pesę do złożenia oferty. Możliwość zwiększenia zamówienia wynika z zapisów umowy i jest możliwa dzięki korzystnym rozstrzygnięciom przy przetargach na duże inwestycje oraz skutecznemu pozyskiwaniu środków europejskich.

Jak informuje Ratusz, wartość kontraktu oraz czas realizacji zamówienia na dostawy trzech trójczłonowych tramwajów będą przedmiotem negocjacji. Pesa ma przedstawić ofertę w ciągu najbliższego miesiąca, choć zawarcie porozumienia, biorąc pod uwagę dobrą współpracę obu stron, wydaje się formalnością.

– Staramy się budować komunikację publiczną przyjazną dla mieszkańców – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Dlatego w najbliższych latach kluczowe miejskie inwestycje są związane z rozbudową tras tramwajowych oraz modernizacja ważnych węzłów komunikacyjnych i torowisk. Poza tym zabezpieczyliśmy środki na nowe buspasy. Rozbudowę infrastruktury powiązaliśmy jednocześnie z zakupami nowoczesnego taboru. Łącznie na te zadania przeznaczymy w ciągu najbliższych lat pół miliarda złotych. Jestem przekonany, że to dobrze wydane pieniądze. Dzięki nim podróże tramwajami i autobusami będą trwały krócej oraz wzrośnie komfort poruszania się miejską komunikacją – mówi Bruski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz kupuje u Pesy trzy dodatkowe krótkie tramwaje

Komunikacja

Bydgoszcz kupuje u Pesy trzy dodatkowe krótkie tramwaje

Witold Urbanowicz 17 lipca 2017

Bydgoszcz podpisała umowę z Pesą na dostawę 18 tramwajów

Komunikacja

Bydgoszcz podpisała umowę z Pesą na dostawę 18 tramwajów

Witold Urbanowicz 23 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5