Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Brak chętnych na dostawę autobusów LNG do Tarnowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-07-17 09:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Brak chętnych na dostawę autobusów LNG do Tarnowa
fot. Wizardscoat, lic. CC BY SA 3.0
MPK w Tarnowie unieważniło postępowanie na dostawę pięciu autobusów LNG. W przetargu nie złożono żadnej oferty. Wcześniej przewoźnik unieważnił też postępowanie na dostawę paliwa LNG.

MPK w Tarnowie planował odmłodzenie taboru poprzez kupno w ciągu najbliższych lat 45 autobusów napędzanych LNG. Pierwszym krokiem było ogłoszenie przetargu na pięć sztuk, na zakup których przewoźnik chciał wziąć kredyt. Zakładano, że zamówienie zostanie zrealizowane w ciągu pięciu miesięcy od momentu jego udzielenia. Jednocześnie operator starał się o dofinansowanie na pozostałe autobusy w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-20 w wysokości blisko 50 mln zł.

Wczoraj minął termin składania ofert w przetargu. – W przedmiotowym przetargu nie było ofert sprzedaży – informuje Maria Jakubowska z MPK w Tarnowie. W związku z tym zamawiający unieważnił postępowanie. Wcześniej przewoźnik unieważnił inny przetarg – na dostawę paliwa metanowego LNG z zapewnieniem stacji do tankownia autobusów LNG oraz CNG. Tutaj również nie wpłynęła żadna oferta.

Wymiana taboru jest w Tarnowie pilnie potrzebna. Średni wiek pojazdów to… 15 lat. 20 autobusów, które regularnie wożą pasażerów, ma 20 lat i więcej. Choć w ostatnich latach MPK kupiło 21 tureckich autobusów Otokar Kent, 11 pojazdów napędzanych jest hybrydowo, a kolejnych 23 we flocie MPK to pojazdy napędzane CNG, to z drugiej strony aż połowa autobusów nie tylko nie ma niskiej podłogi, ale w ogóle nie jest przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Paryż będzie się uczył ekologicznego transportu od Warszawy

Komunikacja

Paryż będzie się uczył ekologicznego transportu od Warszawy

Jakub Dybalski 23 stycznia 2016

Tarnów zamawia pięć autobusów LNG

Komunikacja

Tarnów zamawia pięć autobusów LNG

Jakub Dybalski 29 kwietnia 2015

Tarnów chce autobusów LNG. Potrzebuje jakichkolwiek

Komunikacja

Tarnów chce autobusów LNG. Potrzebuje jakichkolwiek

Jakub Dybalski 22 kwietnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5