Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Bombardier zakończył dostawy pociągów S7 i S8 do obsługi londyńskiego metra

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2016-11-28 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
international Railway Journal/lp

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bombardier zakończył dostawy pociągów S7 i S8 do obsługi londyńskiego metra
fot. Spsmiler/Wikimedia Commons
Londyński zarządca transportu poinformował, że firma Bombardier zakończyła dostawę 192 pociągów wyprodukowanych dla tamtejszego metra. Pierwsze dostawy zostały zrealizowane w 2010 roku.

Dostawa pociągów Bombardiera to część projektu, obejmującego modernizację linii Circle, District, Hammersmith & City oraz Metropolitan. Pociągi powstawały w zakładzie producenta w Derby. Zostały one zamówione, aby zamienić starsze składy: A60, A62, C69, C77 oraz D78. Ostatnie dostarczone pociągi zastąpią składy D78. Proces wymiany potrwa do wiosny przyszłego roku.

Wyprodukowany przez firmę Bombardier tabor jest przede wszystkim dłuższy od tego, który jest wycofywany z eksploatacji. Nowe pociągi mają znacznie więcej przestrzeni dla pasażerów (nawet o 25%), a dodatkowo są klimatyzowane i przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Składy S7 i S8 różnią się od siebie przede wszystkim długością, ale także układem siedzeń. Nowy tabor może rozpędzać się do prędkości 100 km/h i ma przyspieszenie 1,3 m/s2.

Cały projekt modernizacji linii Circle, District, Hammersmith & City oraz Metropolitan opiera się m. in. na wymianie systemów sterowania ruchem. To pozwoli na zwiększenie częstotliwości kursowania składów. Wówczas pociągi będą już bezzałogowe. Nowy system sterowania dostarcza firma Thales. Ze wstępnych założeń wynika, że modernizacja pozwoli na uruchamianie nawet do 32 pociągów na godzinę w czasie szczytu komunikacyjnego. Cały proces zostanie zakończony w roku 2023.

Dostawa 192 pociągów do obsługi londyńskiego metra to jeden z największych (pod względem liczby dostarczonych pociągów) kontraktów taborowych Wielkiej Brytanii. Jego wartość szacowana jest na 1,5 mld funtów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
InnoTrans 2016. Czym chwalą się najwięksi producenci?

Mobilność

InnoTrans 2016. Czym chwalą się najwięksi producenci?

Jakub Dybalski 19 września 2016

Pierwszy pociąg dla Crossrail. Podziemna rewolucja Londynu

Komunikacja

Pierwszy pociąg dla Crossrail. Podziemna rewolucja Londynu

Witold Urbanowicz 30 lipca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5