Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Bilet miejski w ofercie Przewozów Regionalnych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Jackiewicz

Data publikacji:
2015-06-17 09:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bilet miejski w ofercie Przewozów Regionalnych
PR w Kędzierzynie-Koźlufot. Morido, lic. CC 3.0
Od 14 czerwca 2015 r. Przewozy Regionalne wprowadziły dla pasażerów w Kędzierzynie-Koźlu nową ofertę taryfową – „Bilet miejski”. Za 2 zł można podróżować pociągami w granicach miasta.

Oferta obejmuje stacje Kędzierzyn-Koźle, Kędzierzyn-Koźle Azoty, Kędzierzyn-Koźle Przystanek i Kędzierzyn-Koźle Zachodnie. Bilet w taryfie normalnej kosztuje 2 zł, dostępne są również wszystkie rodzaje biletów ulgowych. Bilet jest ważny przez 30 minut, ale przerwy w podróży nie wynikające z rozkładu jazdy nie są dopuszczalne.

Bilety w ofercie „Bilet miejski” można nabyć w przedsprzedaży (maksymalnie 30 dni wcześniej) w kasach biletowych i stacjonarnych automatach biletowych, a także za pośrednictwem internetu lub systemu eCallPay. Sprzedawany jest również w pociągu, wówczas ważny jest w dniu nabycia.

Oferta „Bilet miejski” w województwie opolskim nie jest jedyną. Funkcjonuje ona również w województwie lubelskim. Za 2 zł można podróżować w granicach Krasnegostawu, Lublina, Łukowa, Puław i Zamościa, za 1,50 zł – w Chełmie i Lubartowie, a w Świdniku tylko za 1 zł. W miejscowości Wetlina można natomiast za 5 zł skorzystać z przejazdu interREGIO busem.

Jak poinformowała nas Dorota Jakiemczuk z Oddziału Opolskiego Przewozów Regionalnych nowa oferta jest wprowadzana w odpowiedzi na oczekiwania pasażerów, którzy podróżują na krótkie odległości w granicach miasta. Nie jest to konkurencja dla komunikacji miejskiej MZK, lecz jej uzupełnienie. Ma zachęcić mieszkańców do podróżowania koleją na krótsze odległości wewnątrz miasta. Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle nie uczestniczy jednak w tym projekcie. „Bilet miejski” w Kędzierzynie-Koźlu jest niejako pilotażem przed wprowadzeniem podobnego rozwiązania w Opolu. Trwają w tej sprawie rozmowy z Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Miasta Opole.


Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bilet metropolitalny (nie)dostępny na PKM

Komunikacja

Bilet metropolitalny (nie)dostępny na PKM

Michał Szymajda 16 listopada 2015

Białystok: Nastąpi integracja taryfowa autobusów z pociągami?

Prawo & Finanse

Białystok: Nastąpi integracja taryfowa autobusów z pociągami?

Rafał Jasiński 18 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS