Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Bilet Gnieźnieński na pociąg i komunikację miejską już działa

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-03-01 13:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bilet Gnieźnieński na pociąg i komunikację miejską już działa
Gnieznofot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 pl
Przewozy Regionalne we współpracy z Urzędem Miasta Gniezna, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Gnieźnie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i Kolejami Wielkopolskimi wprowadzają „Bilet Gnieźnieński”. Pozwala on na jeżdżenie zarówno komunikacją miejską w wielkopolskim mieście jak i pociągami na trasie między Gnieznem a Poznaniem.

Oferta jest interesująca. Bilet kosztuje 285 zł, czyli dużo mniej niż wynosi suma cen biletu miesięcznego w Gnieźnie (92 zł) i miesięcznego kolejowego na trasie do Poznania (259 zł). W dodatku pozwala na korzystanie zarówno z pociągów PR jak i Kolei Wielkopolskich. Ponieważ stosują się do niego ustawowe ulgi np. studenci zapłacą za taki bilet tylko 140 zł, co nawet przy założeniu, że ucząc się w Poznaniu, będą musieli wydać jeszcze pieniądze na bilet w tym mieście, wygląda bardzo korzystnie.

Dzięki nowej ofercie pasażerowie przemieszczający się codziennie do szkoły i pracy będą mogli kupować jeden zamiast dwóch różnych biletów. Do dyspozycji będą mieli pojazdy MPK Gniezno oraz Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich na trasie Poznań – Gniezno bez ograniczeń. To około 30 autobusów i 30 par pociągów dziennie.

Nowy, wspólny bilet miesięczny jest dostępny w kasach kolejowych (najwcześniej 7 dni przed rozpoczęciem terminu jego ważności), w stacjonarnych automatach biletowych oraz u obsługi w pociągu (jego ważność rozpocznie się w dniu nabycia). Na bilecie miesięcznym znajduje się adnotacja, że uprawnia on do przejazdów pociągami PR i KW oraz pojazdami komunikacji miejskiej MPK Gniezno.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Opole. Bilety okresowe będą ważne również w pociągach

Komunikacja

Opole. Bilety okresowe będą ważne również w pociągach

jd/inf. pras. 23 marca 2016

Bilet miejski w ofercie Przewozów Regionalnych

Komunikacja

Bilet miejski w ofercie Przewozów Regionalnych

Jakub Jackiewicz 17 czerwca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS