Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Bilet Gnieźnieński na pociąg i komunikację miejską już działa

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-03-01 13:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bilet Gnieźnieński na pociąg i komunikację miejską już działa
Gnieznofot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 pl
Przewozy Regionalne we współpracy z Urzędem Miasta Gniezna, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Gnieźnie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i Kolejami Wielkopolskimi wprowadzają „Bilet Gnieźnieński”. Pozwala on na jeżdżenie zarówno komunikacją miejską w wielkopolskim mieście jak i pociągami na trasie między Gnieznem a Poznaniem.

Oferta jest interesująca. Bilet kosztuje 285 zł, czyli dużo mniej niż wynosi suma cen biletu miesięcznego w Gnieźnie (92 zł) i miesięcznego kolejowego na trasie do Poznania (259 zł). W dodatku pozwala na korzystanie zarówno z pociągów PR jak i Kolei Wielkopolskich. Ponieważ stosują się do niego ustawowe ulgi np. studenci zapłacą za taki bilet tylko 140 zł, co nawet przy założeniu, że ucząc się w Poznaniu, będą musieli wydać jeszcze pieniądze na bilet w tym mieście, wygląda bardzo korzystnie.

Dzięki nowej ofercie pasażerowie przemieszczający się codziennie do szkoły i pracy będą mogli kupować jeden zamiast dwóch różnych biletów. Do dyspozycji będą mieli pojazdy MPK Gniezno oraz Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich na trasie Poznań – Gniezno bez ograniczeń. To około 30 autobusów i 30 par pociągów dziennie.

Nowy, wspólny bilet miesięczny jest dostępny w kasach kolejowych (najwcześniej 7 dni przed rozpoczęciem terminu jego ważności), w stacjonarnych automatach biletowych oraz u obsługi w pociągu (jego ważność rozpocznie się w dniu nabycia). Na bilecie miesięcznym znajduje się adnotacja, że uprawnia on do przejazdów pociągami PR i KW oraz pojazdami komunikacji miejskiej MPK Gniezno.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Opole. Bilety okresowe będą ważne również w pociągach

Komunikacja

Opole. Bilety okresowe będą ważne również w pociągach

jd/inf. pras. 23 marca 2016

Bilet miejski w ofercie Przewozów Regionalnych

Komunikacja

Bilet miejski w ofercie Przewozów Regionalnych

Jakub Jackiewicz 17 czerwca 2015

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS