Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Bielsko-Biała: Solaris chętny dostarczyć 38 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-10-11 19:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bielsko-Biała: Solaris chętny dostarczyć 38 autobusów
fot. Adrian s6, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
MZK w Bielsku-Białej otworzył oferty w przetargu na dostawę nowych autobusów. Jedyną ofertę złożył Solaris, który gotowy jest dostarczyć pojazdy za 44,9 mln zł brutto, mieszcząc się idealnie w budżecie zamawiającego.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez MZK, jest dostawa 38 niskopodłogowych o długości 12 metrów. To już drugie postępowanie w tej sprawie – wcześniejsze, w którym wygrał Solaris, zostało unieważnione. Urząd Zamówień Publicznych zakwestionował nieprzepisowo określone wymogi dotyczące doświadczenia.

Dzisiaj (11 października) minął termin składania ofert. Jedyną złożył Solaris. Opiewa na kwotę 36,48 mln zł netto (44 870 400 zł), mieszcząc się w założonym budżecie. MZK zamierzał przeznaczyć na ten cel 36,556 mln zł netto (44 963 880 zł brutto). Nie jest to zaskoczeniem, gdyż budżet zamawiającego był podany wcześniej.

Producent zaoferował się dostarczyć pierwszą partię wozów, obejmującą 23 pojazdy, w drugim miesiącu od podpisania umowy. Druga partia, składająca się z dziesięciu pojazdów, miałaby zostać dostarczona w II połowie 2017 r., a ostatnia, trzecia partia z pięcioma wozami w II połowie 2017 r. Solaris też przedłożył długie okresy gwarancji – 15 lat dla szkieletu kratownicy nadwozia, kratownicy oraz nadwozia, a w szczególności blachy poszycia zewnętrznego i dachu, uszczelnienia okien, drzwi i pokryw. Gwarancja na powłokę lakierniczą wyniesie 80 miesięcy, a na pozostałe zespoły, układy i elementy 60 miesięcy.

W sumie do Bielska-Białej przyjedzie 50 nowych autobusów. Wcześniej, w dwóch niezakwestionowanych częściach postępowania, wybrano dostawców dziesięciu przegubowców i dwóch pojazdów 7-metrowych. Najkorzystniejsze (i jedyne oferty) złożyły odpowiednio firmy Solars i ABP Bus & Coach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bielsko-Biała powtarza wielki przetarg na autobusy

Prawo & Finanse

Bielsko-Biała powtarza wielki przetarg na autobusy

Jakub Dybalski 02 września 2016

Bielsko-Biała: Solaris i ABP dostarczą autobusy?

Komunikacja

Bielsko-Biała: Solaris i ABP dostarczą autobusy?

Witold Urbanowicz 31 maja 2016

Bielsko-Biała. Wielkie zamówienie. 50 nowych autobusów

Prawo & Finanse

Bielsko-Biała. Wielkie zamówienie. 50 nowych autobusów

Jakub Dybalski 09 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5