Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Będzie nowy konkurs na koncepcję ostatniego odcinka II linii metra

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-17 16:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Będzie nowy konkurs na koncepcję ostatniego odcinka II linii metra
Wejście na stację C1 wg ILF
Po tym jak Krajowa Izba Odwoławcza nakazała unieważnić rozstrzygnięty już konkurs na koncepcję architektoniczno-budowlaną ostatniego odcinka II linii metra na Chrzanowie, miasto zapowiedziało ogłoszenie nowego postępowania. Stanie się to niezwłocznie po tym, jak decyzja KIO uprawomocni się.

Dzisiaj (17 lipca) Krajowa Izba Odwoławcza wydała orzeczenie w sprawie rozstrzygnięcia konkursu na koncepcję architektoniczno-budowlaną ostatniego odcinka II linii metra na Chrzanowie ze Stacją Techniczno-Postojową Mory. Arbitrzy nakazali unieważnić postępowanie, przychylając się do zastrzeżeń firmy ILF, jednego z dwóch startujących w konkursie podmiotów (tu dla porównania praca firmy ILF).

Autorzy zwycięskiej pracy – konsorcjum Metroprojekt i AMC Chołdzyński – popełnili podstawowe błędy związane z anonimizacją pracy, czyli jedną z podstawowych zasad tego typu konkursów. Zgodnie z zasadami złożone prace powinny były zostać opatrzone sześciocyfrowymi liczbami rozpoznawczymi, uniemożliwiającymi identyfikację autorów. Tymczasem zastosowany przez zwycięzców kod zawierał pięć kolejnych cyfr występujących w numerze uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności architektonicznej Andrzeja Chołdzyńskiego. Zdaniem KIO możliwa była ewentualna identyfikacja uczestnika konkursu przed jego rozstrzygnięciem, co zresztą nastąpiło na forum dyskusyjnym Skyscrapercity.

ILF podnosił też szereg zarzutów merytorycznych i technicznych. KIO uznała jednak, że ocena należy do sądu konkursowego i nie ma możliwości wykluczenia uczestnika postępowania w związku z brakami technicznymi jego pracy, gdyż ocena merytoryczna pracy konkursowej nie może podlegać zaskarżeniu.

Miasto zapowiedziało, że Metro Warszawskie ogłosi nowy konkurs, jak tylko decyzja KIO stanie się prawomocna. W skład trzeciego i ostatniego etapu rozbudowy III linii metra, który ma zostać ukończony do 2023 r. wchodzą niemal 4 km podwójnego tunelu i trzy stacje. Stacja C3 o roboczej nazwie Lazurowa znajdzie się po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie Lazurowej. Stacja C2 o roboczej nazwie Chrzanów zostanie ulokowana w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej. Ostatnia stacja C1 o roboczej nazwie Połczyńska przewidziana jest w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej. Za nią, w sąsiedztwie Instytutu Energetyki, zostanie zlokalizowana Stacja Techniczno-Postojowa Mory. Na terenie o łącznej powierzchni 26 hektarów przewidziano hale postojowe i serwisowe, magazyny i zaplecze techniczne II linii metra. Odcinek ten ma być skromny pod względem wystroju czy rozwiązań technologicznych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
KIO unieważnia konkurs na koncepcję ostatniego odcinka II linii metra

Prawo & Finanse

KIO unieważnia konkurs na koncepcję ostatniego odcinka II linii metra

Witold Urbanowicz 17 lipca 2017

Ostatni odcinek II linii. Metro spokojnie czeka na KIO

Prawo & Finanse

Ostatni odcinek II linii. Metro spokojnie czeka na KIO

Witold Urbanowicz 27 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5