Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Autobusy ożywią tarnowski rynek?

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2015-08-04 13:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Tarnów

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Autobusy ożywią tarnowski rynek?
fot. UM Tarnów
W zeszłym tygodniu dziennikarze lokalnych mediów wzięli udział w testowym przejeździe autobusu przez centrum miasta. – Tak naprawdę przetestujemy nie same autobusy, tylko wpływ tego ruchu na przestrzeń miejską – mówił prezydent Roman Ciepiela. Trasa prowadziła między innymi przez Wałową, Krakowską i Rynek.

Taka forma komunikacji ma pomóc między innymi osobom niepełnosprawnym w sprawnym i wygodnym poruszaniu się po centrum Tarnowa. Jest to także odpowiedź na słabnące zainteresowanie śródmieściem i próba ożywienia starówki. Działania te są między innymi wynikiem spotkania z przedsiębiorcami, które miało miejsce na początku tego roku.

Podczas dzisiejszej jazdy testowej sprawdzono różne rodzaje autobusów na różnych trasach przejazdu. – Planujemy kupić co najmniej pięć mikrobusów, które mogłyby wjechać do centrum miasta – zdradza prezydent. Osoby napotkane po drodze pomysł przyjmowały ze zdziwieniem, ale i uśmiechem na twarzy. Zapytani o opinię w większości ideę uznały za udaną.

Po przetestowaniu i zweryfikowaniu możliwości tras przejazdu zostaną uruchomione konsultacje społeczne. Jeżeli debata publiczna wypadnie pozytywnie, a pomysł zostanie zaakceptowany przez mieszkańców, władze miasta podejmą decyzję o uruchomieniu linii autobusowej w ścisłym centrum miasta. Przewidywany termin realizacji wszystkich etapów to przyszły rok.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tarnowskie Solarisy gotowe do wyjazdu na miasto. Będą dalsze zakupy

Komunikacja

Tarnowskie Solarisy gotowe do wyjazdu na miasto. Będą dalsze zakupy

Witold Urbanowicz 07 grudnia 2015

Tarnów z umową na nowe Solarisy

Komunikacja

Tarnów z umową na nowe Solarisy

Witold Urbanowicz 08 października 2015

Tarnów kupuje Solarisy. Solbus przegrał… o miesiąc

Komunikacja

Tarnów kupuje Solarisy. Solbus przegrał… o miesiąc

Jakub Dybalski 25 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS