Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Autobus ładowany indukcyjnie w Szwecji

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-12-08 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Autobus ładowany indukcyjnie w Szwecji
Scania w Sodertaljefot. Bombardier
W szwedzkim Sodertalje uruchomiono linię autobusową obsługiwaną przez autobus elektryczny ładowany indukcyjnie system ładowania Primove stworzył Bombardier. Autobus, który kursuje na trasie dostarczyła Scania.

Linia otwarta w Sodertalje to pierwsza taka linia w Skandynawii. Autobusy z system ładowania indukcyjnego jeżdżą już w Niemczech – w Belinie, Mannheim i w Brunszwiku, gdzie pojazd dostarczył Solaris – w belgijskiej Brugii, a w chińskim Nankinie testowany jest napędzany w ten sposób tramwaj.

Scania, która porusza się po linii nr 755 to część większego projektu mającego na celu wprowadzenie bardziej ekologicznego transportu publicznego w szwedzkich miastach. Dostawcą prądu jest w tym przypadku Vattenfall.

Na ostatnim przystanku na linii zamontowano urządzenia, które służą do ładowania autobusu. Większa część infrastruktury znajduje się pod powierzchnią jezdni. Autobus jest wyposażony w płytę pod podłogą, która obniża się na potrzeby ładowania baterii. Dzięki mocy 200 kW i możliwości kilkuminutowego ładowania za każdym razem gdy autobus stoi na pętli, pojazd ma wystarczającą ilość prądu by obsłużyć całą 10–kilometrową trasę.

Bombardier chwali się, że autobusy z jego systemem przejechały już w sumie 450 tys. kilometrów.

O ładowanym indukcyjnie Solarisie, który jeździ po Brunszwiku przeczytacie tutaj.
VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Słupsk żałuje trolejbusów. Przyszłość widzi jednak w autobusie

Komunikacja

Słupsk żałuje trolejbusów. Przyszłość widzi jednak w autobusie

Witold Urbanowicz 03 listopada 2016

PKS Polonus inwestuje w tabor autokarowy

Komunikacja

PKS Polonus inwestuje w tabor autokarowy

jd/inf. pras. 18 lipca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS