Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Arriva wycofuje się z Podkarpacia

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-02-17 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Arriva wycofuje się z Podkarpacia
Dworzec autobusowy w Sanoku przed przejęciem przez Arrivę.fot. Kasper Fiszer.
Znacznie trudniej będzie dostać się transportem publicznym w Bieszczady i w Beskid Niski. Arriva zlikwiduje bowiem z końcem czerwca trzy podkarpackie oddziały zapewniające obsługę powiatów sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. Autobusy przestaną wyjeżdżać w trasy wraz z początkiem... letniego sezonu turystycznego.

Jak poinformował przed kilkoma dniami bieszczadzki okręg partii Razem, najważniejszy przewoźnik drogowy obsługujący region bieszczadzki wycofuje się z dalszego utrzymywania usług na tym obszarze. – Piesze wędrówki po Bieszczadach nabiorą nowego znaczenia – skomentowano decyzję Arrivy na facebookowym profilu partii. Informacje te potwierdziła już sama spółka.

Obsługa Bieszczadów od lat przynosi straty

– Podjęliśmy trudną decyzję o zakończeniu działalności w regionie Bieszczady obejmującym oddziały w trzech miejscowościach: Ustrzykach Dolnych, Sanoku i Brzozowie – wskazuje Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy polskich spółek grupy Arriva, w tym Arriva Bus Transport. – Pomimo wielokrotnych prób naprawczych oddziały te nadal przynoszą nam duże straty – tłumaczy. Właściwych efektów nie przyniosły jej zdaniem ani reorganizacja siatki połączeń, ani optymalizacja rozkładu jazdy, ani racjonalizacja kosztów.

Przedstawicielka przewoźnika podkreśla, że Arriva próbowała walczyć o bieszczadzkiego pasażera. Chętnych do podróży po słabo zaludnionych terenach południowo-wschodniego Podkarpacia było jednak zbyt mało. – Czujemy odpowiedzialność zarówno za swoich pracowników, jak i pasażerów – twierdzi Joanna Parzniewska i wskazuje, że z uwagi na to przewoźnik poinformował o swoich planach z dużym wyprzedzeniem.

Likwidacja planowana tuż przed sezonem turystycznym

– Wypełnimy wszystkie zawarte dotychczas zobowiązania umowne w tym regionie – zapewnia przedstawicielka Arriva Bus Transport. – Pracownikom proponujemy między innymi pracę w innych oddziałach Arriva w Polsce i za granicą. Zakończenie przewozów nastąpi z końcem czerwca tego roku – zapowiada.

Nie jest więc na razie jasne nie tylko to, jak funkcjonować będzie transport w kolejnym roku szkolnym, ale także to, czy do bieszczadzkich i beskidzkich miejscowości będzie można dostać się w wakacje, kiedy trwa tam sezon turystyczny. Do szeregu ośrodków docierają bowiem obecnie wyłącznie autobusy uruchamiane przez tego przewoźnika. Wśród nich wymienić można choćby Wołosate czy Komańczę (do tej ostatniej uruchomione zostaną pociągi, będą jednak kursować jedynie w letnie weekendy).

Tylko cztery lata pod marką Arriva

Arriva Bus działa obecnie w siedmiu województwach, w których działa łącznie piętnaście oddziałów spółki. Aż pięć z nich to oddziały podkarpackie. Dwa – w Sędziszowie Małopolsim i w Mielcu – mają funkcjonować także po 1 lipca tego roku. Autobusowa część Arrivy obejmuje w Polsce dawne przedsiębiorstwa PKS wykupione przez grupę Connex (później Veolia), które z kolei zostały przejęte przez nowego właściciela w 2013 r. Arriva wchodzi w skład Kolei Niemieckich Deutsche Bahn.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS