Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Andrychów na razie bez autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-27 14:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Andrychów na razie bez autobusów
fot. SQ9NIT, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Gmina Andrychów unieważniła przetarg na zakup 14 autobusów. To część większego projektu, współfinansowanego z funduszy unijnych, dzięki któremu w małopolskim mieście i okolicach ma powstać nowoczesna komunikacja publiczna.

Do tej pory Andrychów, razem z kilkoma okolicznymi gminami, korzystał z usług MZK Kęty. Gmina ma ambicję jednak utworzyć własną komunikację miejską od 2018 r. To część projektu unijnego, wartego 22 mln zł, obejmującego zakup autobusów, zorganizowanie bazy, a także przebudowę przystanków, które mają być wyposażone w tablice dynamicznej informacji pasażerskiej.

W lutym gmina rozpisała przetarg na 14 niskopodłogowych autobusów miejskich z silnikami Euro 6. Długość określono ma 7,5-8,5 m, a pojemność na min. 37 pasażerów, z czego 14 na miejscach siedzących. Przewidziano drzwi w układzie 2+2 bądź 1+2. Termin dostaw wyznaczono na 30 listopada 2017 r.

Dzisiaj (27 marca) minął termin składania ofert. Gmina poinformowała jednak o unieważnieniu postępowania – nie została złożona żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Konin zapowiada zakup ośmiu autobusów

Komunikacja

Konin zapowiada zakup ośmiu autobusów

Witold Urbanowicz 23 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS