Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Adrian Furgalski: KTP 2016 z rekordową frekwencją [film]

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2016-12-06 12:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Organizowany przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR Kongres Transportu Publicznego odbył się po raz piąty. Impreza zgromadziła w tym roku ponad 600 uczestników – najwięcej w swojej historii.

Tegoroczna edycja odbyła się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik i trwała 2 dni. Tematy podejmowane przez panelistów, wykładowców i uczestników dotyczyły bardzo wielu różnych aspektów funkcjonowania publicznego transportu, jednak na pierwszy plan wysuwała się problematyka nowych technologii informatycznych w transporcie, elektromobilność oraz polityki związanej z przestrzenią miejską.

Poza dyskusjami plenarnymi, odbyły się debaty w ramach grup tematycznych Passenger Experience, Rewitalizacja i Mobilność, Rower w Mieście oraz Forum Infrastruktury Transportu Publicznego i Odpowiedzialnego Transportu. Zwłaszcza to ostatnie cieszyło się sporą frekwencją z uwagi na plany Ministerstwa Rozwoju, które zamierza wspierać inicjatywy technologiczne prowadzące do budowy pojazdów zeroemisyjnych i wypierania aut z centrów miast na rzecz transportu publicznego.

– Zgromadziliśmy uczestników, którzy mają ogromną, praktyczną wiedzę na temat nowoczesnego taboru i jego zastosowania, dostępności biletów, nowatorskiego prowadzenia ruchu i z wielu innych branż. Bardzo chcemy by Kongres Transportu Publicznego stał się platformą wymiany wiedzy i poglądów na to, jak dalej modernizować i zbliżać do mieszkańców Polski komunikację publiczną – powiedział Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

– To, nad czym powinniśmy pracować wspólnie po tak ważnych spotkaniach to praca nad mentalnością i zmianą zachowań komunikacyjnych Polaków. Widać wyraźnie, że oblicze transportu publicznego w Polsce zmienia się i może być on doskonałą alternatywą dla posiadania własnego auta – dodał.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kolejny Kongres Transportu Publicznego rekordowy [film]

Komunikacja

Kolejny Kongres Transportu Publicznego rekordowy [film]

Jakub Madrjas/Kasper Fiszer 30 listopada 2016

Czy w Polsce może rozpowszechnić się kolej gondolowa?

Mobilność

Czy w Polsce może rozpowszechnić się kolej gondolowa?

Leonard Dolecki 23 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS