Partnerzy serwisu:
Komunikacja

4500 kierowców przez smog wybrało pociągi Kolei Śląskich

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-02-08 16:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

4500 kierowców przez smog wybrało pociągi Kolei Śląskich
fot. Michał Szymajda
Na obszarze działania Kolei Śląskich utrzymuje się pogorszony stan powietrza, dlatego też przewoźnik wprowadził bezpłatne przejazdy dla posiadaczy dowodu rejestracyjnego i osoby towarzyszącej. „Prawie 4500 osób wybrało pociąg zamiast auta w ciągu dwóch dni, gdy ogłaszaliśmy bezpłatne przejazdy” – chwali się przewoźnik.

W ostatnich dniach mieszkańcy niektórych obszarów województwa śląskiego muszą zmagać się ze smogiem. W okresach pogorszonego stanu powietrza Koleje Śląskie oferują bezpłatne przejazdy dla kierowców podróżujących z dowodem rejestracyjnym i osobą towarzyszącą. W tym roku już dwukrotnie wprowadzano taką możliwość.

Przewoźnik chwali się, że działania te przynoszą efekty. „Prawie 4500 osób wybrało pociąg zamiast auta w ciągu dwóch dni, gdy ogłaszaliśmy bezpłatne przejazdy. bezpłatne przejazdy. Informacje zebrane przez drużyny pokładowe podczas kontroli biletów – czyli tyle osób łącznie legitymowało się podczas kontroli dowodem rejestracyjnym zamiast biletem (jest to oczywiście liczba uwzględniająca również osoby towarzyszące kierowcy)” – napisał przewoźnik.

Oczywiście nie oznacza to, że faktycznie odpowiednio mniej aut wyjechało na ulice – część pasażerów posiadających bilety mogła i tak planować w danym dniu przejazd pociągiem. Jednocześnie Koleje Śląskie zapowiedziały, że w piątek 9 lutego ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich również będą obowiązywały bezpłatne przejazdy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Koleje Śląskie współpracują z Leo Express

Komunikacja

Koleje Śląskie współpracują z Leo Express

Jakub Dybalski 31 stycznia 2018

GOP: Czy powstanie kolej metropolitalna?

Komunikacja

GOP: Czy powstanie kolej metropolitalna?

Kasper Fiszer 10 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5